Hikayemiz..

   Yüzyıllardır Değişmeyen Tadın Yolculuğu   

Balabey Türk Kahvesi

Türk kültüründe kahve sadece bir içecekten çok daha fazlasını temsil eder. Kahve paylaşılan anılardır. Kahve güzel dostlukların başlangıcıdır. Kahve herkesi birbirine yaklaştırır. Tarihi Etiyopya'ya uzansa da Türk kültürünün ayrılamaz bir parçası haline gelmiştir. En keyifli sohbetlere eşlik eder. Hayatların birleşiminde baş köşede bulunur. Bu nedenle kahve sıradanın ötesinde özel bir lezzete sahip olmalıdır.

Kahvenin Yolculuğu

Afrika kıtasından başlayan yolculuk dünyanın tüm kıtalarına yayıldı. Kahve günümüzde dünyada en çok tüketilen içeceklerden biri. Bu da kendine has bir kültürün doğmasına neden oldu. Türk Kahvesi her ne kadar geleneksel olarak görülse de, gençlerden yaşlılara kadar herkes tarafından tercih asılıyor.

Geçmişten günümüze pişirme yöntemlerinde değişimler olsa da bir şey aynı kaldı. Her zaman en taze kahve çekirdeklerini kullanmak ve en yoğun aromayı elde etmek. Balabey Kahve tazelik ve lezzetin en mükemmel birleşimini sunuyor. %100 Arabica çekirdekleri öğütülerek yoğun tada sahip eşsiz Balabey Türk Kahvesi ortaya çıkıyor.

Brezilya’dan gelen %100 Arabica çekirdekleri tesisimizde özel olarak işleniyor. Kahve çekirdeklerinin yolculuğu kavrulma işlemiyle başlıyor. Aromayı koruyacak şekilde ham çekirdekler 119-200 derece arasında büyük bir ustalıkla kavruluyor. Balabey Türk kahvesinin eşsiz tadı kavrulma sürecinin büyük bir ustalıkla gerçekleştirilmesinde saklı.

Sonraki aşama ise mükemmel olarak kavrulan çekirdekleri öğütmek. Bu süreç sırasında kahve çekirdekleri öğütülerek Türk Kahvesi haline geliyor. Türk Kahvesi, espresso için kullanılan kahveye göre daha ince taneli. Bu nedenle öğütme sürecinde çekirdekler özel bıçaklarla doğru incelikte çekiliyor.

Taze kavrulmuş kahvenin mükemmel aroması ve kokusunu sunmak için kahvelerimizi az miktarda ve sık kavuruyoruz. Yeni kavrulan kahvenin tazeliğini koruması için özel kapamaya sahip nem ve oksijen bariyerli paketlerde saklıyoruz. Hava geçirmeyen özel paketler, kahvenin ilk kavrulduğu andaki tazeliğini koruyor. Talebe göre yaptığımız butik üretim sayesinde her zaman en taze ve en hijyenik koşullarda hazırlanan kahvenin tadını çıkarabilirsiniz. Kahveniz özel ambalajında ve tüm tazeliğiyle sohbetlerinize eşlik etmek için hazır.

Balabey ile ilgili daha fazlası için..

Help

Bizi Takip Edin

©2023 by Balabey Kahve. Proudly created with Wix.com

0