TÜRK KAHVEM NEDEN İSTEDİĞİM GİBİ OLMUYOR?

En son güncellendiği tarih: 5 Ara 2020

Türk kahvesini pişirmenin de yemek yapmak gibi, dikkat edilmesi gereken birçok detayı var.

Türk Kahvenizi mükemmel tad ve bol köpük ile içmek istiyorsanız, kahve kadar diğer tüm detaylar çok önemlidir.Kahvenin tadını ortaya çıkaran çekirdeklerini kavrulma derecesi kadar, öğütülmüş kahvenin pişirilme şeklidir. Türk Kahvesi ağır ateşte suyla harmanlanarak pişer. Aceleye gelirse tadı ve kıvamı tatmin edici olmaz. Eşlik eden sohbetler gibi kahvenin yavaş yavaş kısık ateşte pişmesi gerekir. Şekerli kahve sevenler, şekeri de pişirme öncesinde eklemelidir. En başta karıştırılır ve ocağa alındıktan sonra tekrar karıştırılmaz. Kısık ateşte pişen kahve, bol köpükle sunuma hazır olur.

Sunum da pişirme gibi incelik ister. Türk Kahvesi, en özel fincan takımlarında servis edilir. Balabey kahve paketlerinde kullanılan geleneksel desenler kahve fincanı takımlarında da yer alır. Sunum sırasında kahvenin yareni lokum ikram edilir. Lokum olmadan kahve keyfi de eksik kalır. Tüm bu aşamalar mükemmel bir Türk Kahvesi içmenin altın kuralıdır.

Mükemmel lezzete ulaşmak isteyenler Balabey Türk Kahvesi ile kahve deneyimlerine lezzetli bir dokunuş katacak. Kahve keyfinizi katlayın. Koşturmaya lezzetli bir mola verin.

5 görüntüleme0 yorum
Balabey ile ilgili daha fazlası için..

Help

Bizi Takip Edin

©2023 by Balabey Kahve. Proudly created with Wix.com

0